Seminar „Kreiranjem obrazovnih planova do inkluzivne prakse”

U našoj školi ovog vikenda, 18. i 19. septembra, održan je  seminar „Kreiranjem obrazovnih planova do inkluzivne prakse”, namenjen učiteljima, nastavnicima, pedagozima i psiholozima koji rade u osnovnim školama. Ciljevi seminara su unapređivanje profesionalnih kompetencija pružanjem dodatne stručne podrške i pomoći za kreiranje individualnih obrazovnih planova, sticanje znanja i veština za kreiranje individualnih vaspitno-obrazovnih planova i unapređivanje saradnje među svim akterima obrazovnog procesa usvajanjem veština timskog rada.

Predavači na seminaru bile su Gordana Josimov, profesorka razredne nastave OŠ „Vasa Živković“ iz Pančeva i Mirjana Trifunović-Paul, psiholog u pančevačkoj OŠ „Isidora Sekulić”, istaknuti stručnjaci iz ove oblasti. Seminaru je prisustvovalo 40 prosvetnih radnika osnovnih škola naše opštine.

D. K.