Заборављене игре у Плочици

Ученици наше школе по осми пут учествовали су на традиционалној манифестацији, у Плочици 17. септембра. Већ пословично изванредно оргнизована, за савку похвалу, по речима наставника Ивана Лукића, од сеоске Месне заједнице и ОШ „Ђура Филиповић“, донела је много здовољстава и радости бројним учесницима. Као што је већ уобичајено, биле су заступљене бројне вештине, такмичарске категорије: тапке, слика бело, прављење бунара од шапурина, гађање кликером у рошу, круњење кукуруза ручно, терање точка, кобасичари, гађање праћком... Змајевци су изборили следеће резултате: у категорији круњења кукуруза ручно екипа осмака, Саша Михајлов и Мирјана Милиновић освојили су прво место. Такође првопласирана је била и екипа у категорији тапке, а чинили су је, такође осмаци, Дамјан Ковачевић, Јонов Александар и Саша Јовић. И Аврамовић Никола, из ВИИ-2 разреда, освојио је прво место у бацању новчића на црту, док је Јовичић Давид из ВИ-2 освојио треће масто из гађања праћком.

plocica

Д.K.