PRAZNIK KNJIGE

Na Svetski dan deteta, 20. novembra, u našoj školi održan je, sada već tradicionalni, praznik knjige. Knjiga ima čudesnu moć. U njoj se stvara život, iz slova iskrsavaju lica, nestaju granice između stvarnosti i mašte. Izmaštano i dramatizovano, pa potom prikazano drugarima u fiskulturnoj sali: odlomci „Toma Sojera“ i „Pokondirene tikve“, narodna priča o Eri i Ćosi, starijeg uzrasta i pripovetka „So vrednija od zlata“ koju su prikazali učenici četvrtog razreda. Gosti iz prijateljske škole „Đura Filipović“ iz Pločice prezentovali su svoje utiske o Hari Poteru, seriji knjiga škotske književnice DŽ. K. Rouling i filmova zasnovanih na njima. Znalački osmišljeno, besprekorno orgaizovano i svim srcem prihvaćeno, praćeno burnim aplauzima učenika i brojnih roditelja i prijatelja škole; još jedan od dana za pamćenje. Dan knjige i čitanja pratila je prodajna izložba knjiga i promocija udžbenika i priručnika, nastavnog materijala za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje aktuelnih izdavačkih kuća.

(video snimci Zoran Zdravković, novinarska sekcija)

rtvdanknjige

D. K.