Čas korelacije informatike i geografije - Multimedijalne prezentacije učenika na temu iz geografije

Danas su održana četiri ugledna, interdisciplinarna časa, korelacije geografije i informatike.
Učenici sedmog razreda su imali zadatak da odbrane svoje radove tj. multimedijalne prezentacije na temu iz geografije, koje su kreirali na časovima informatike.

Na ovim časovima, koje su sa pripremili nastavnik geografije, Branka Spirković i nastavnik informatike Saša Petrović, prisustvovali su mnogobrojni nastavnici predmetne nastave.

Izrada prezentacija na času informatike

Učenici su se odlično snašli u ulozi predavača, a njihove prezentacije ocenjene su visokim ocenama.

Ovakvim časovima razvijamo kreativnost kod učenika, sposobnost izražavanja i izlaganja, vršnjačku komunikaciju, druženje i na zanimljiv i inovativan način omogućavamo učenicima da savladaju gradivo iz više predmeta.

Pored fotografija, na kojima možete videti kako je izgledala odbrana radova, možete pogledati i nekoliko odabranih prezentacija koje su naši osmaci izradili.

Ekspedicija na Akonkagvu
    Krstarenje Amazonom