Održano Opštinsko takmičenje “Šta znaš o saobraćaju 2014”

sta-znas-o-saobracaju Danas je osnovna škola „Đura Jakšić“ bila domaćin opštinskog takmičenja „Šta znaš o saobraćaju“. Učestvovalo je šezdeset takmičara, članova ekipa iz svih osnovnih škola naše opštine, osim škole iz Deliblata.

Organizatori takmičenja bili su Savet za bezbednost saobraćaja opštine Kovin, Savez vozača opštine Kovin, MUP Republike Srbije PU Pančevo PS Kovin, a značajnu pomoć u sprovodjenju dali su instruktori auto škola. Nakon testa poznavanja saobraćajnih propisa, usledio je najzanimljiviji deo, vožnja poligona spretnosti.

Iako je bio praznik, Lazareva subota – Vrbica, po varljivom prolećnom vremenu, učenici su pokazali svoje umeće, a najbolji medju najboljima osvojili su nagrade za prva tri mesta: bicikl, rolere ili loptu i plasman u dalje takmičenje. Čestitke pobednicima i školi domaćinu na besprekornoj organizaciji.