DAN KADA JE LJUBAV BILA ZAKON

Višegodišnja tradicija obeležavanja Dana zaljubljenih, 14. februara, u našoj školi nastavljena je i ove godine. U organizaciji Đačkog parlamenta i nastavnika škole, iako je nastava protekla po uobičajenom rasporedu časova, uz prvi čas posvećen sutrašnjem Danu državnosti, učenici su pisali poruke sa izrazima prvih dečjih ljubavi i simpatija i ubacivali ih u kutiju želja i maštanja. Simbolično ili ne, deca su na kratko pozajmila iz ostave veliku plastičnu kutiju koja se koristi na izborima kada je u školi biračko mesto. Tako su se u nju slili listići na kojima je umesto imena političkih suparnika bilo ispisano sve najlepše iz nevinih, iskrenih dečjih duša. Kako su stizale, tako su na stotine ovih poruka razvrstane po odeljenjima i tokom odmora deljene. Posvuda radost, nestrpljivo otvaranje ceduljica, poneki naprasno porumeneli obrazi i bljesak u dečijim očima, sreća. A potom, u sali škole prigodna predstava za sve učenike i goste iz škole “Đura Jakšić”, “Ljubav je svuda” - poput same ljubavi, šarmantni spoj nespojivog: Romea, Julije, Šace,  Juce i malog princa, nastala u mašti dece; u dahu nošena oduševljenim gledaocima. Ako volite, ako ste zaljubljeni, srećan vam Dan zaljubljenih, poručuju mali „Zmajevci“!