MATURSKO VEČE

Nakon dugog perioda proslavljanja male mature van škole, ova, jubilarna stota generacija „Zmajevaca“ uspešni kraj svog školovanja obeležila je veselo pod istim krovom i na istom mestu gde su ih njhovi učitelji i dočekali pre osam godina, na svečanom dočeku prvaka – u bogato, maštovito i nadasve simpatično ukrašenoj fiskulturnoj sali. Godine su prošle kao tren i ovo posebno veče bilo je ispunjeno radošću i emocijama, iskrenom dečjom spontanošću kakva se odavno nije videla; bili su u svojoj školi, medju svojim nastavnicima, u svojoj kući. Šta više, njihovi dojučerašnji stariji drugovi koji se pripremaju u Srednjoj stručnoj školi za ugostiteljska zanimanja bili su pravi konobari i kuvari, a kada se zaigralo ponovo su svi bili „Zmajevci“ jer – jednom „Zmajevac“, zauvek „Zmajevac“. Veselo, razdragano, a sve s merom i osećanjem za ukus dalo je jednu posebnu atmosferu ove večeri koja se, bez sumnje, nikada neće zaboraviti. Osmaci naši – srećno vam bilo !