Републичко такмичење из српског језика и језичке културе – друго место за   Андрију

Републичко такмичење из српског језика и језичке културе традиционално је одржано 25.5.2024. у ОШ „Вукова спомен школа“ у Тршићу у организацији Друштва за српски језик и књижевност Србије и Министарства просвете.

Андрија Рово, ученик осмог разреда, пласирао се на ово такмичење након освојеног првог места  на окружном такмичењу са максималним бројем бодова и у озбиљној конкуренцији 120 ученика  освојио друго место.

Честитамо Андрији који је овим успехом потврдио доминацију на такмичењима из српског језика и језичке културе, као и из књижевности јер је један од ретких који не само да учествује на оба такмичења већ постиже изузетне резултате на републичким такмичењима.