Сарадња са установом „Ласта“

У петак, 3. марта у нашој школи одржан је иницијални састанак у вези сарадње две установе ОШ „Јован Јовановић Змај“ и Установе социјалне заштите „Ласта“ у Ковину. У виду су хуманитарне и еколошке акције које су, у пријатном разговору два директора, договорене.

Као почетна активност је изабрана акција Удружења “Чеп за хендикеп” која представља изворну “грассроотс” грађанску иницијативу коју су покренуле особе са инвалидитетом (ОСИ) – корисници механичких и електричних ортопедских помагала у циљу унапређења сопственог положаја.

Ученици ОШ „Јован Јовановић Змај“  из Ковина су заједно са корисницима дневног боравка „Ласта“ увелико већ учествовали на разним пројектима у оквиру школе и саме установе.