Промоција књига Драгане Младеновић

Једна од активности у оквиру дана који смо посветили књизи и читању била је промоција трилогије  Драгане Младеновић за децу тинејџерског узраста Све што (ни)сам очекивала“, „Све што (ни)сам желела“ „Све што (ни)сам променила“, у издању издавачке куће „Креативни центар“.

Као најаву промоције, наши ученици су урадили трејлер за књигу „Дар- мар“ и презентацију о књижевном стваралаштву Драгане Младеновић.

Верујемо да је Драгана Младеновић својим знањем и вештином комуницирања са децом успела да заинтересује децу да читају, да им приближи своје књиге које су скројене по мери младих читалаца. Њени ликови су слични нашим ученицима, животне околности и проблеми главних јунака су слични као и околности и проблеми данашње деце. Она је јасно поручила деци да се може пронаћи излаз из сваке ситуације, ма колико незгодна она била, као и да треба да буду храбри и одлучни у остваривању својих циљева и идеја.