Почетак школе у ковинској "Змајевој" школи 118. пут

prvakrtv

Извор: Радио-телевизија Војводине

Пријем првака

Нова школска године је почела. У нашој школи, 118. пут. Након летњег распуста школа је поново испуњена дечјом радошћу, изнова је на окупу старо друштво, сада у старијем разреду. За већину, сем за првачиће којима је ово био први дан у школи.

У име свих ученика и наставника, нове "Змајевце" поздравио је и пожелео им добродошлицу директор Марко Рајковић.

Старији другари, до јучерашњи "четвртаци", су за прваке припремили забаван програм и улепшали им први школски дан, који ће остати записан не само на папиру него у срцима малих будућих великих људи. Била је то кратка лепршава представа коју су у фискултурној сали одушевљено одгледали.

Велико је било и узбуђење бројне публике, пре свега родитеља, бака, дека и рођака који су са поносом допратили своје најмилије, тек стасале за школске клупе.

Након веселог пријема отишли су у учионице на први школски час, код својих учитељица Соње Ћирић и Зорице Видосављевић, где су их дочекали поклони, књиге које им је даровала локална самоуправа и основни ђачки прибор који је обезбедила школа.