Зелени Змајчићи – Дан школе

ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ковин обележава свој 117. рођендан, односно 107 година под својим кровом.

dansko1

Ученици и колектив ковинске школе празнују годишњицу на дан када је Змај Јова 1850. године објавио своју прву песму. Ова установа основана је године када се песник придружио у вечности својим Ђулићима. Одлуком Аустроугарских власти да се у граду отвори и грађанска школа која 1945. постаје Нижа гимназија, а потом именована у Непотпуна мешовита гимназија.

Од септембра 1957. до данас ради као основна школа, непрестано се усавршавајући, како стручно, тако и материјално. Ослањајући се на овако богату оставштину, школа је данас савремена васпитно-образовна институција јасне визије, великих планова и високих постигнућа у раду са ученицима.

Мада у скромним условима, школа је више од столећа храм просвете и културе, расадник младих талената из којег у живот одлазе генерације вредних и честитих људи.

Поводом Дана школе ученички парламент покренуо је пројекат Зелени Змајчићи у оквиру којег су планиране следеће активности:

• Садња стабла гинко билоба и уређење простора око стабла
  • Организовање гласања за име стабла
  • Читање стихова Јована Јовановића Змаја
  • Израда плаката и презентација гинко билоба
  • Рецикљажа пластичних флаша
  • Дневник за праћење промена на биљци
  • Избор за „Змаја међу Змајчићима“
  • Припрема за Ускрс

Дан школе биће само први дан, почетак еколошких активности које ћемо у будућности реализовати (амбијентална настава, учење о природи у природи, и сл. пројекти). „Зелени Змајчићи“  -  чланови су сви актери школског живота Змајеве школе (ученици, запослени и родитељи)

Срећан дан школе, поручују вам „Змајевци“.