Природи у походе

У оквиру изборног предмета Чувари природе, ученици четвртог разреда су са својим учитељицама боравили 25.09.2019. у Делибатској пешчари на Чардаку.

Дочекала нас је палета јесењих боја, сунчан дан и цвркут птица. Дочекао нас је и водич  који је децу упознао са одликама делиблатске пешчаре и њеним значајем.
Водич нас је повео „Еко стазом“ дугом 3 километра. Ученици су добили истраживачке задатке, прикупили су узорке тла, биљака и одгонетали трагове животиња.
Након шетње и истраживачких задатака приступило се различитим играма у природи.Најзанимљивија је била игра котрљање низ брег. Након шетње, учења у природи и игре, запослени у ресторану на Чардаку су деци припремили топле, укусне кифлице.

После укусне ужине спаковали смо се и кренули за Ковин.

Захваљујемо се родитељима који су нам помогли у превозу, мами, Гордани Станић која је помогла у организацији боравка на Чардаку.