Европски дан језика

Ученици и наставници наше школе обележили су 26. септембар, Европски дан језика који је установљен у Савету Европе током Европске године језика 2001. године и од тада се редовно обележава у 47 држава чланица Савета, међу којима је и Србија. Тиме се скреће пажња на потребу учења страних језика како би се у што већој мери цениле вредности различитих култура. Ученици су прво упознати са цињем обележавања Европског дана језика , а касније су кроз различите видове цртежа приказивали шта за њих представља овај дан. Цртежи су истакнути у холу школе, као и на путањи у школском дворишту. Носиоци активности били су ученици нижих и виших разреда и њихови наставници немачког језика Миона Гвозденовић и Милош Манић.