Саобраћај око нас

sao1Нови наставни предмет, Техника и технологија, који од ове године од петог разреда улази у основне школе, значајним бројем часова обухвата саобраћај, област која је од изузетног значаја за безбедност ученика у све узаврелијем саобраћају. Да би се упознали са саобраћајном сигнализацијом у стварној, реалној ситуацији, ђаци наше школе су кроз занимљиву вежбу, на претходно припремљеној мапи околине школе, упознавали облике и значење, како вертикалне тако и хоризонталне сигнализације.

sao2

Наизглед једноставна „игра“ захтевала је оријентацију карте, уочавање, тумачење и евидентирање петнаестак саобраћајних знакова на саобраћајницама које окружују школу и парк пред њом. Био је то још један пример како се „обичан“ час може, уз довољно инвентивности наставника, претворити у догађај чији се садржаји памте.

Д.К.