Увод у програмирање са микробитом

Научни клуб - Смедерево

У уторак, 17. 12. 2019. године од 17h, ученици седмог и осмог разреда наше школе, заједно са наставницом хемије Драганом Анђелковић, учествовали су на 3. радионици "Микро ФИЗ" ЦПН пројекта у Научном клубу Смедерево и 3. радионици "Креирамо БЕСКОНАЧНО" . Реализатори ове радионице били су професори информатике и рачунарства Синиша Ћулафић и Мирјана Кокерић.

Ученици су се упознали са уводом у програмирање са микробитом (креирање алгоритма) и применом микробита у физици. Мерили су брзину реакције ( кратак временски интервал у којем наше око види почетак неког догађаја, мозак све то анализира и шаље руци сигнал за почетак мерења).

Ученици су учествовали и у квизу - брзинска провера знања младих физичара и најбољи су добили награде.

Свим ученицима је било забавно, а понешто су са лакоћом научили.

У наредној години се планирају још занимљивија дружења и са вршњацима из других школа из Смедерева и Ковина.

Драгана Анђелковић