Пројекат „Лепе мисли лепо пиши“

Калиграфија спада у категорију оних уметности који негују традиционалне вредности које не смемо заборавити. С циљем да се упознају са калиграфским писмом и важности значаја лепог писања, ученици другог разреда реализовали пројекат „Лепе мисли лепо пиши“.

У реализацији пројекта помогла нам је наставница ликовне културе Милена Штиковац. Том приликом гледали смо видео запис и презентацију прибора из различитих епоха и разговарали о калиграфском писму , а потом пратећи упутства с линка писали фломастером имена на пак папиру.

Ученици су израдили обележиваче за књиге од картона и украсили их исписивањем пословица .

У релизацији овог пројекта велику захвалност дугујемо родитељима , јер су нам пружили велику подршку и помоћ да успешно обавимо задатке.

Презентација продуката пројекта је приказана родитељима. Након презентације родитељи су имали прилику да купе „ОБЕЛЕЖИВАЧЕ ЗА КЊИГЕ“, на тај начин је започета акција „ДИНАР ЗА ЕКСКУРЗИЈУ“.