Фестивал ПХВ позоришних представа

Црвени крст Ковин учествовао је 29. октобра 2019. године, на Фестивалу позоришних представа Црвеног крста Србије, у оквиру програма ”Промоциjа хуманих вредности“, а тема је била поштовање различитости, развијање толеранције и ненасилне комуникације, превенција дискриминације и стигматизације, дечија права и др. Ученици четвртог разреда основне школе (13 ученика) "Јован Јовановић Змај" и "Десанка Максимовић" из Ковина, које је припремала учитељица Новокмет Данијела са едукованим волонтером Црвеног крста Ковин Стефаном Ђорђевићем, представљали су нашу организацију са представом "Локи Потер и Пехаведор".
Домаћин ПХВ Позоришног фестивала био је Црвени крст Чукарица, а фестивал је одржан у Културном центру Чукарица.