Ђачке мудролије са Краљевићем Марком

У уторак, 8. октобра, ученици петог разреда са наставницама српског језика гостовали су у Библиотеци „Вук Караџић“ која је поводом Дечје недеље организовала промоцију књиге „Софијине мудролије са Марком Краљевићем“ Александре Михајловић. Захваљујући ауторки, њеној едукативној и изузетно осмишљеној књизи и занимљиво вођеном разговору ученици су доживели праву шетњу кроз српску историју, али на забаван, креативан и духовит начин. Главни ликови, монах Лукијан и сова Софија, оживели су захваљујући ученицима који су их глумили, а за које су припремљени посебни костими. Промоција се претворила у ватромет смеха, мудрости, маштарења, али и стечених знања o што су ученици потврдили одговорима на квизу.